• abnner

uDR C3W Dhoma e Oksigjenit Hiperbarik e Oksigjenit Ekonomik HBOT për persona të dyfishtë

uDR C3W Stili i kutisë së oksigjenit luksoz për personat e vetëm ose i dyfishtë Dhoma e oksigjenit hiperbarik e stilit të kutisë së oksigjenit HBOT

Aplikimi: Spital/Shtëpi

Funksioni: Mjekimi/Shëndetësia/Shpëtimi

Materiali i kabinës: Materiali i përbërë prej metali me dy shtresa + dekorim i butë i brendshëm
Madhësia e kabinës: 2200 mm (L) * 1200 mm (W) * 1900 mm (H)
Madhësia e derës: 650 mm (gjerësia) * 1500 mm (lartësia)
Konfigurimi i kabinës: Një divan me madhësi të vogël, shishe lagështuese, maskë oksigjeni, thithje hundore, me ajër të kondicionuar (opsionale)
Përqendrimi i oksigjenit Pastërtia e oksigjenit: rreth 96%
Zhurma e punës:<30db
Temperatura në kabinë: Temperatura e ambientit +3°C (pa kondicioner)
Pajisjet e sigurisë: Valvula manuale e sigurisë, valvula automatike e sigurisë
Sipërfaqja e dyshemesë: 2.64 ㎡
Pesha e kabinës: 405 kg
Presioni i dyshemesë: 385 kg/㎡


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

Veçori:

Terapia HBOT e funksionit të dhomës hiperbarike të oksigjenit:
1. Përmirësoni përmbajtjen e oksigjenit në gjak dhe difuzionin e oksigjenit në gjak;
2. Forconi gjakun dhe zgjeroni enët e gjakut;
3. Furnizoni me oksigjen qelizat e lëkurës në të gjithë trupin, riparoni qelizat e dëmtuara, vononi plakjen dhe luftoni plakjen;
4. Rritja e aftësisë vetërregulluese dhe përmirësimi i imunitetit të trupit;
5. Përmirësoni cilësinë e gjumit, përmirësoni kujtesën, përmirësoni gjendjen mendore;
6. Lehtësoni shpejt tensionin dhe dhimbjen e muskujve të shkaktuar nga ushtrimet e rënda;
7. Anti-lodhje, në mënyrë efektive përshpejtojnë metabolizmin e substancave të lodhjes;
8. Antibakterial spektral, pengojnë rritjen dhe riprodhimin e baktereve, veçanërisht baktereve anaerobe;
9. Të nxisin emetimin e gazrave dhe substancave të dëmshme, si gazi, alkooli, nikotina etj.;

uDR C3 Mini Single Person Oksigjen Ekonomik Stili Dhoma Hyperbarike Oksigjen

Karakteristikat:

1).Hapësira e brendshme është e gjerë pa u ndjerë shtypëse, e përshtatshme për përdoruesit klaustrofobikë.
2) .Kabina është e fortë dhe mund të dekorohet sipas preferencave tuaja.
2) .Sistem interfon për komunikim të dyanshëm.
3) .Sistemi automatik i kontrollit të presionit të ajrit, dera mbyllet me presion.
4) .Sistemi i kontrollit kombinon kompresorin e ajrit, koncentratorin e oksigjenit.
5) .Masat e sigurisë: Me valvul sigurie manuale dhe valvul sigurie automatike,
5) .Ofron 96%±3% oksigjen nën presion nëpërmjet një kufje oksigjeni/maskë fytyre.
8) .Siguria materiale dhe mjedisi: mbrojtja Materiali prej çeliku inox.
9) .ODM & OEM: Personalizoni ngjyrën për kërkesa të ndryshme.

Specifikim:

Rreth kabinës:
Përmbajtja e indeksit
Emri i modelit: uDR C3 Mini
Sistemi i kontrollit: UI i ekranit me prekje në kabinën
Materiali i kabinës: Materiali i përbërë prej metali me dy shtresa + dekorim i butë i brendshëm
Materiali i derës: Xham special kundër shpërthimit
Madhësia e kabinës: 1350 mm (L) * 780 mm (W) * 1800 mm (H)
Konfigurimi i kabinës: Si lista më poshtë
Përqendrimi i përhapur i oksigjenit Pastërtia e oksigjenit: rreth 96%
Presioni i punësnë kabinë: 100-250 KPa e rregullueshme
Zhurma e punës: <30db
Temperatura në kabinë: Temperatura e ambientit +3°C (pa kondicioner)
Pajisjet e sigurisë: valvul sigurie manuale, valvul sigurie automatike
Sipërfaqja e dyshemesë: 1.05 m²
Pesha e kabinës: 405 kg
Presioni i dyshemesë: 385 kg/㎡

Rreth sistemit të furnizimit me oksigjen:
Modeli: uMR O7
Madhësia: 773.5mm*400mm*400mm
Sistemi i kontrollit: Kontrolli i ekranit me prekje
Furnizimi me energji elektrike: AC 100V-240V 50/60Hz
Fuqia: 550 W
Diametri i tubit të oksigjenit: 8 mm
Diametri i tubit të ajrit: 12 mm
Rrjedha e oksigjenit: 10L/min
Rrjedha maksimale e ajrit: 100 L/min
Presioni maksimal i daljes: 130KPA/150KPA/200KPA/250KPA
Pastërtia e oksigjenit: 96%±3%
Sistemi i oksigjenit: filtri i ajrit (PSA)
Kompresori: Sistemi i shpërndarjes së ajrit të kompresorit pa vaj
Zhurma: ≤45db

Gjërat që duhet të dini për modelin uDR C3W:

uMadhësia e kabinës DR C3W: 2200mm(L)*1200mm(W)*1900mm(H)
Madhësia e derës: 470 mm (gjerësia) * 1370 mm (lartësia)
Për uDR C3W, ne përputhemi me koncentruesin e oksigjenit 10L uMR O7, ai ka panelin e kontrollit të dhomës së brendshme dhe të gjitha informacionet janë në anglisht.

Përqendruesi ynë hiperbarik i oksigjenit është kombinimi i kompresorit të ajrit dhe koncentruesit të oksigjenit.Pastërtia e oksigjenit e përqendruesit të oksigjenit është rreth 96%.
Pas shpërndarjes brenda dhomës, pastërtia e oksigjenit është rreth 26% që është më e lartë se përqindja e oksigjenit në ajër.Por nëse ende dëshironi pastërti më të lartë të oksigjenit, përdoruesi mund të veshë maskën e fytyrës për të thithur oksigjenin drejtpërdrejt. 

Ky lloj i dhomës hiperbarike të kabinës ka përmasa më të mëdha ose më të vogla.Ne pranojmë madhësinë e personalizuar.
Është shumë i përshtatshëm për klaustrofobikun, dera e xhamit lejon përdoruesin e brendshëm të shohë jashtë dhe lejon mjekun të vëzhgojë sjelljet e pacientit.Dhoma hiperbarike e kabinës është më e lehtë për pacientin të pranojë terapinë me oksigjen.Disa klientë janë kuriozë se si të montojnë dhomën, ata janë të shqetësuar për këtë.
Për dhomën e fortë hiperbarike të stilit të kabinës, ne kemi video për t'ju mësuar se si ta montoni atë hap pas hapi.Ju lutemi klikoni kanalin tonë në Youtube: https://www.youtube.com/@oxygensupplycenter

Ne ofrojmë gjithashtu librin e udhëzimeve.Për çdo pyetje kur montoni dhomën, mund të na kontaktoni gjithashtu.Kështu që ju lutem mos u shqetësoni për këtë.Për uDR C3W, ne do të përputhemi menjë divan komod, një intercom telefonitë cilat i lejojnë personit të jashtëm të flasë me personin e brendshëm.

Aksesorët e tjerë sishishe lagështimi, maskë oksigjeni, thithje hundoreu ofrua.
Zakonisht çmimi që cituam duke përfshirë trupin e dhomës, koncentratorin e oksigjenit dhe të gjithë aksesorët që e bëjnë dhomën të funksionojë mirë.Nëse keni një klinikë ose palestër dhe dëshironi të përmirësoni përvojën e klientit për terapinë me oksigjen, ka shumë zgjedhje për ju sikondicioner ose TV ose altoparlant.Do të kishte kosto shtesë për këtë lloj produkti të pajisjes DC.

Për uDR C3 Mini, mund të zgjidhni ftohësin e ajrit nëse nuk keni shumë kërkesa për temperaturën.Sigurisht, nëse dëshironi temperaturë më të ulët brenda dhomës, ju sugjerojmë të zgjidhni kondicioner me ftohje me ujë.
Më duhet t'ju them se kostoja e kondicionerit është më e lartë se e ftohësit.
 
Ju lutemi vini re se mos përdorni pajisjen AC brenda dhomës, përndryshe do të shkaktonte zjarr!
I gjithë kondicioneri dhe televizori që cituam janë pajisje DC.
*Cili është ndryshimi midis kondicionerit normal shtëpiak dhe kondicionerit tonë të ftohur me ujë?
1. Kondicioneri ynë ruhet në frigorifer nga avujt e ujit, nuk përdor kompresorë që përmbajnë CFC, nuk ka rrezik të rrjedhjes së gazit toksik.
2. Kondicioneri ynë është pajisje DC.
3. Kondicioneri i ftohur me ujë është i sigurt, miqësor ndaj mjedisit dhe kursen energji.
Nëse blini kondicioner/ftohës me ujë ose TV ose ndonjë pajisje DC nga kompania jonë, ne mund të përputhemi lirisht me sistemin e furnizimit me energji DC.

Sigurisht, ju gjithashtu mund të blini sistemin e furnizimit me energji DC nga ne, atëherë mund të përdorni pajisjen tuaj DC.Ne kemi agjentët tanë përcjellës dhe mund të ndihmojmë për të kontrolluar koston e transportit për ju.Për shkak se madhësia e paketimit është kaq e madhe, nuk lejohet ngarkimi i aeroplanit për disa linja ajrore.
Mënyra më e mirë e transportit është me det/tren që kërkon 1-2 muaj.Ju lutemi na jepni adresën dhe kodin postar, atëherë ne mund të kontrollojmë koston e saktë të transportit për ju.

Ne pranojmë shërbimin e logos me porosi në dhomë, ju mund ta personalizoni logon tuaj për të ndërtuar markën tuaj.
Ju lutemi na kontaktoni për koston e logos me porosi.Madhësia e personalizuar për dhomën është gjithashtu e pranueshme, na kontaktoni për të diskutuar më shumë detaje.

 

 
kostoja e hbot
kostoja e dhomës hbot
kostoja e terapisë hbot
kostoja e trajtimit të dhomës hiperbarike
mjekësi e dhomës
dhoma hbot
http://cms.goodao.cn/products/

FAQ

1. A mund ta personalizoj gjuhën për panelin e kontrollit?

Sigurisht, na dërgoni tekstin dhe ne mund t'ju ndihmojmë për të bërë gjuhën tuaj

2. A mund ta personalizoj logon tonë në dhomën dhe panelin e kontrollit?

Po, ne pranojmë shërbim me porosi për dhomën dhe panelin e kontrollit.

3. A mundet dhoma të bëjë 2ATA?

Po, ne mund ta bëjmë dhomën në presion të ndryshëm si 1.3/1.5/2ATA.Presion të ndryshëm, çmim të ndryshëm.

4. Sa zgjat terapia me oksigjen?

Zakonisht më shumë se 30 minuta për çdo herë.Ju lutemi pyesni mjekun tuaj për frekuencën e terapisë me oksigjen, sepse të gjithë janë të ndryshëm.

5. Cili është ndryshimi midis serive uDR C2 dhe serisë uDR C3?

E njëjta pamje, vetëm madhësi të ndryshme.Sipas porosive që kemi marrë, seria uDR C3 është më e popullarizuar.

Video


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

  Të lidhuraProutcts

  • Dhoma e Oksigjenit Hyperbarik Horizontale e Personalizueshme e Dyfishtë uDR S2
  • Dhoma e vetme e oksigjenit hiperbarike e gjeneratës së re uDR L1
  • Dhoma e oksigjenit hiperbarik e stilit të kabinës katrore me trup të ngushtë (për 1-2 persona) uDR C2 Mini
  • Dhoma Hiperbarike e Oksigjenit uDR H1
  • Dhoma e oksigjenit hiperbarik e stilit të kabinës katrore luksoze (Për 2-4 persona) uDR C2 Max
  • Dhoma e oksigjenit hiperbarike e çelikut të fortë 1.5-3ata uDR D1-Versioni normal