• абннер

uDR C3W Double Persons Економичен кислород HBOT кутија стил на хипербарична кислородна комора

uDR C3W Стил на луксузна кислородна кутија за едно лице или двојни лица Економичен кислороден HBOT кутија во стил на хипербарична кислородна комора

Примена: Болница/Дом

Функција: Третман/Здравство/Спасување

Материјал за кабина: Двослоен метален композитен материјал + внатрешна мека декорација
Големина на кабината: 2200mm(L)*1200mm(W)*1900mm(H)
Големина на вратата: 650 mm (ширина) * 1500 mm (висина)
Конфигурација на кабината: Софа со една мала големина, шише за навлажнување, маска за кислород, назално вшмукување, климатизација (опционално)
Концентрација на кислород чистота на кислород: околу 96%
Работен шум: - 30 db
Температура во кабината: Амбиентална температура +3°C (без клима)
Безбедносни капацитети: Рачен сигурносен вентил, автоматски сигурносен вентил
Површина на подот: 2,64 ㎡
Тежина на кабината: 405 кг
Под притисок: 385kg/㎡


Детали за производот

Ознаки на производи

Карактеристика:

Терапија HBOT со функција на хипербарична кислородна комора:
1. Подобрување на содржината на кислород во крвта и дифузија на кислород во крвта;
2. Оживување на крвта и проширување на крвните садови;
3. Снабдување на кислород со клетките на кожата низ телото, поправка на оштетените клетки, одложување на стареењето и борба против стареењето;
4. Подобрување на способноста за саморегулација и подобрување на имунитетот на телото;
5. Подобрување на квалитетот на спиењето, подобрување на меморијата, подобрување на менталната состојба;
6. Брзо ублажување на мускулната тензија и болка предизвикана од напорни вежби;
7. Против замор, ефикасно го забрзуваат метаболизмот на супстанциите за замор;
8. Спектрален антибактериски, го инхибираат растот и репродукцијата на бактериите, особено анаеробните бактерии;
9. Промовирање на емисија на штетни гасови и супстанции, како што се гас, алкохол, никотин итн.;

uDR C3 Mini Економична кислородна кутија во стилот на хипербарична кислородна комора за едно лице

Карактеристики:

1).Внатрешниот простор е простран без чувство на угнетување, погоден за клаустрофобични корисници.
2) .Кабината е цврста и може да се декорира според вашите сопствени преференции.
2) .Интерфон систем за двонасочна комуникација.
3) .Автоматски систем за контрола на притисокот на воздухот, вратата е запечатена со притисок.
4) .Контролен систем комбинира воздушен компресор, концентратор на кислород.
5) .Безбедносни мерки: со рачен сигурносен вентил и автоматски сигурносен вентил,
5) .Доставува 96%±3% кислород под притисок преку кислородна слушалка/маска за лице.
8) .Безбедност на материјалот и животната средина: заштита Материјал од не'рѓосувачки челик.
9) .ODM и OEM: Прилагодете ја бојата за различно барање.

Спецификација:

За кабината:
Содржина на индекс
Име на модел: uDR C3 Mini
Контролен систем: UI екран на допир во кабината
Материјал за кабина: Двослоен метален композитен материјал + внатрешна мека декорација
Материјал на вратата: Специјално стакло отпорно на експлозија
Големина на кабината: 1350mm(L)*780mm(W)*1800mm(H)
Конфигурација на кабината: Како на списокот подолу
Дифузна концентрација на кислород чистота на кислород: околу 96%
Работен притисокво кабината: 100-250KPa прилагодливи
Работен шум: <30db
Температура во кабината: Амбиентална температура +3°C (без клима)
Безбедносни капацитети: Рачен сигурносен вентил, автоматски сигурносен вентил
Површина на подот: 1,05㎡
Тежина на кабината: 405 кг
Под притисок: 385kg/㎡

За системот за снабдување со кислород:
Модел: uMR O7
Големина: 773,5мм*400мм*400мм
Контролен систем: Контрола на екран на допир
Напојување: AC 100V-240V 50/60Hz
Моќност: 550 W
Дијаметар на цевката за кислород: 8 mm
Дијаметар на воздушна цевка: 12 mm
Проток на кислород: 10 л/мин
Максимален проток на воздух: 100 L/min
Максимален излезен притисок: 130KPA/150KPA/200KPA/250KPA
Чистота на кислород: 96%±3%
Кислороден систем: филтер за воздух (PSA)
Компресор: Систем за испорака на воздух на компресорот без масло
Бучава: ≤45db

Работите што треба да ги знаете за моделот uDR C3W:

uDR C3W Големина на кабината: 2200mm(L)*1200mm(W)*1900mm(H)
Големина на вратата: 470 mm (ширина) * 1370 mm (висина)
За uDR C3W, одговараме со 10L концентратор на кислород uMR O7, има контролна табла во внатрешната комора и сите информации се англиски.

Нашиот хипербаричен концентратор на кислород е комбинација од воздушен компресор и концентратор на кислород.Чистотата на кислородот на концентраторот на кислород е околу 96%.
По дисперзијата во комората, чистотата на кислородот е околу 26%, што е повисоко од процентот на кислород во воздухот.Но, ако сè уште сакате поголема чистота на кислород, корисникот може да ја носи маската за лице за директно да го вдишува кислородот. 

Овој вид на хипербарична комора има поголема или помала големина.Ние прифаќаме сопствена големина.
Многу е погоден за клаустрофобични, стаклената врата му овозможува на корисникот одвнатре да гледа надвор и му дозволува на лекарот да го набљудува однесувањето на пациентот.Хипербаричната комора на кабината е полесно за пациентот да ја прифати терапијата со кислород.Некои клиенти се љубопитни за тоа како да ја склопат комората, тие се загрижени за тоа.
За тврда хипербарична комора во стилот на кабината, имаме видео за да ве научиме како да ја склопите чекор по чекор.Ве молиме кликнете на нашиот канал на YouTube: https://www.youtube.com/@oxygensupplycenter

Ние нудиме и книга со упатства.За какви било прашања при составување на комората, можете да контактирате и со нас.Затоа ве молам не грижете се за тоа.За uDR C3W, ќе одговараме соеден удобен тросед, еден телефонски домофонкои овозможуваат надворешната личност да разговара со внатрешното лице.

Останатите додатоци какошише за навлажнување, маска за кислород, вшмукување на носотбеше понудено.
Обично цената што ја наведовме вклучувајќи го телото на комората, концентраторот на кислород и сите додатоци кои прават комората да работи добро.Ако имате клиника или теретана и сакате да го подобрите искуството на клиентите за терапија со кислород, има многу избори за вас какоклима уред или ТВ или звучник.Тоа би имало дополнителни трошоци за овој вид на производи од DC апарати.

За uDR C3 Mini, можете да изберете ладилник за воздух ако немате многу барања за температурата.Секако, доколку сакате пониска температура во внатрешноста на комората, сепак предлагаме да изберете клима уред со водено ладење.
Морам да ви кажам дека цената на клима уредот е повисока од климатизерот.
 
Ве молиме имајте предвид дека не користете апарат за наизменична струја во внатрешноста на комората, или тоа би предизвикало пожар!
Сите климатизери и ТВ што ги наведовме е DC апарат.
*Која е разликата помеѓу нормалниот клима уред за домаќинство и нашиот клима уред со водено ладење?
1. Нашиот клима уред се лади со водена пареа, не користи компресори што содржат CFC, нема ризик од истекување на токсичен гас.
2. Нашиот клима уред е DC апарат.
3. Клима уредот што се лади со вода е безбеден, еколошки и заштедува енергија.
Ако купите клима уред/ладилник со вода за ладење или телевизор или кој било уред со еднонасочна струја од нашата компанија, можеме слободно да се совпаднеме со системот за напојување со еднонасочна струја.

Секако, можете да купите и систем за напојување со еднонасочна струја од нас, потоа можете да го користите вашиот сопствен DC апарат.Имаме свои шпедитери и можеме да ви помогнеме да ги провериме трошоците за испорака за вас.Бидејќи големината на пакувањето е толку голема, не е дозволено да се вчита авионот за некои авиокомпании.
Подобриот начин на испорака е по море/воз кој има потреба од 1-2 месеци.Ве молиме дајте ни ја вашата адреса и поштенски код, а потоа можеме да ги провериме точните трошоци за испорака за вас.

Прифаќаме услуга за сопствени лого на комората, можете да го приспособите вашето лого за да го изградите вашиот бренд.
Ве молиме контактирајте со нас за трошоците за прилагодено лого.Прилагодена големина за комората е исто така прифатлива, контактирајте не за да разговараме за повеќе детали.

 

 
цена на hbot
цена на hbot комората
цена на терапијата со хбот
цена на третман со хипербарична комора
коморски медицински
комора hbot
http://cms.goodao.cn/products/

Најчесто поставувани прашања

1. Може ли да го прилагодам јазикот за контролната табла?

Секако, испратете ни го текстот за да можеме да ви помогнеме да го изработиме вашиот јазик

2. Може ли да го прилагодам нашето лого на комората и контролната табла?

Да, прифаќаме сопствена услуга за комората и контролната табла.

3. Дали комората може да направи 2ATA?

Да, можеме да ја направиме комората во различен притисок како 1,3/1,5/2ATA.Различен притисок, различна цена.

4. Колку трае терапијата со кислород?

Обично повеќе од 30 минути за секој пат.Ве молиме прашајте го вашиот лекар за зачестеноста на терапијата со кислород, бидејќи секој е различен.

5. Која е разликата помеѓу сериите uDR C2 и сериите uDR C3?

Истиот изглед, само различна големина.Според нарачките што ги добивме, серијата uDR C3 е попопуларна.

Видео


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  ПоврзаниProutcts

  • Прилагодлива Хоризонтална хипербарична кислородна комора за двојно лице uDR S2
  • Нова генерација Единечна лежечка хипербарична кислородна комора uDR L1
  • Хипербарична кислородна комора во стил на кабина со тесен квадрат (за 1-2 лица) uDR C2 Mini
  • Хипербарична кислородна комора uDR H1
  • Хипербарична кислородна комора во стил на луксузна квадратна кабина (за 2-4 лица) uDR C2 Max
  • 1.5-3ata Хипербарична кислородна комора од тврд челик uDR D1-нормална верзија