• abnner

Dhoma e oksigjenit hiperbarik e stilit të lartë luksoz të Paramount P1 (1-2 persona)

Dhoma e oksigjenit hiperbarik e stilit të lartë luksoz të Paramount P1 (1-2 persona)

Aplikimi: Spital/Shtëpi

Funksioni: Mjekimi/Shëndetësia/Shpëtimi

Stili i dhomës: Kabinë e montuar të gjitha-në-një
Madhësia e dhomës (e jashtme): L2300*W1400*H1740(mm)
Madhësia e dhomës (e brendshme): L2100*W1100*H1150(mm)
Materiali i kabinës: Materiali FRP + dekorim i butë i brendshëm
Materiali i derës: Xham special kundër shpërthimit
Konfigurimi i kabinës: Si lista më poshtë
Përqendrimi i përhapur i oksigjenit: ≤30%
Presioni i punës në kabinë: 100-200 KPa i rregullueshëm
Zhurma e punës:<30dbDetajet e produktit

Etiketat e produktit

Veçori:

Terapia HBOT e funksionit të dhomës hiperbarike të oksigjenit:
1. Përmirësoni përmbajtjen e oksigjenit në gjak dhe difuzionin e oksigjenit në gjak;
2. Forconi gjakun dhe zgjeroni enët e gjakut;
3. Furnizoni me oksigjen qelizat e lëkurës në të gjithë trupin, riparoni qelizat e dëmtuara, vononi plakjen dhe luftoni plakjen;
4. Rritja e aftësisë vetërregulluese dhe përmirësimi i imunitetit të trupit;
5. Përmirësoni cilësinë e gjumit, përmirësoni kujtesën, përmirësoni gjendjen mendore;
6. Lehtësoni shpejt tensionin dhe dhimbjen e muskujve të shkaktuar nga ushtrimet e rënda;
7. Anti-lodhje, në mënyrë efektive përshpejtojnë metabolizmin e substancave të lodhjes;
8. Antibakterial spektral, pengojnë rritjen dhe riprodhimin e baktereve, veçanërisht baktereve anaerobe;
9. Të nxisin emetimin e gazrave dhe substancave të dëmshme, si gazi, alkooli, nikotina etj.;

Stili më i mirë i uljes luksoze Paramount P1 (1-2 persona)Dhoma Hiperbarike e Oksigjenit

Karakteristikat:
-Puna e re e mjeshtrit të dizajnit, pamja është në modë dhe luksoze, me një sens të fortë teknologjie.
- Duke përdorur materiale të reja të teknologjisë së lartë, struktura e kabinës është e fortë, mund të përballojë presionin e lartë dhe është e lehtë në peshë.
-Hapësira e brendshme është e gjerë pa u ndjerë shtypëse, e përshtatshme për përdoruesit klaustrofobikë.
- Dhoma është e fortë dhe mund të dekorohet sipas preferencave tuaja.
-Sistemi interfonik për komunikim të dyanshëm.
- Sistemi automatik i kontrollit të presionit të ajrit, dera mbyllet me presion.
-Sistemi i kontrollit kombinon kompresorin e ajrit, koncentratorin e oksigjenit.
-Masat e sigurisë: Me valvul sigurie manuale dhe valvul sigurie automatike,
-Të jep 96%±3% oksigjen nën presion nëpërmjet një kufje oksigjeni/maskë fytyre.
-Siguria materiale dhe mjedisi: mbrojtja Materiali prej çeliku inox.
-ODM & OEM: Personalizoni ngjyrën për kërkesa të ndryshme.

Specifikim:
Rreth kabinës:
Përmbajtja e indeksit
Emri i modelit: Paramount P1
Stili i dhomës: Kabinë e montuar të gjitha-në-një
Madhësia e dhomës (e jashtme): L2300*W1400*H1740(mm)
Madhësia e dhomës (e brendshme): L2100*W1100*H1150(mm)
Materiali i kabinës: Materiali FRP + dekorim i butë i brendshëm
Materiali i derës: Xham special kundër shpërthimit
Konfigurimi i kabinës: Si lista më poshtë
Përqendrimi i përhapur i oksigjenit: ≤30%
Presioni i punësnë kabinë: 100-200 KPa i rregullueshëm
Zhurma e punës: <30db
Temperatura në kabinë: Temperatura e ambientit +3°C (pa kondicioner)
Pajisjet e sigurisë: valvul sigurie manuale, valvul sigurie automatike
Sipërfaqja e dyshemesë: 3.2㎡
Pesha e kabinës: 220 kg
Presioni i dyshemesë: 70 kg/㎡

Rreth sistemit të furnizimit me oksigjen:
Modeli: uMR O11
Madhësia: H902*L520*W570mm
Sistemi i kontrollit: Kontrolli i ekranit me prekje (10 inç)
Furnizimi me energji elektrike: AC 100V-240V 50/60Hz
Fuqia: 800 W
Diametri i tubit të oksigjenit: 8 mm
Diametri i tubit të ajrit: 12 mm
Rrjedha e oksigjenit: 10L/min
Rrjedha maksimale e ajrit: 220 L/min
Presioni maksimal i daljes: 200 KPA (2ATA)
Pastërtia e oksigjenit: 96%±3%
Sistemi i oksigjenit: filtri i ajrit (PSA)

Gjërat që duhet të dini për modelin Paramount P1:

Paramount P1Madhësia e jashtme e kabinës: L2300*W1400*H1740(mm)
Madhësia e brendshme e kabinës Paramount P1:L2100*W1100*H1150(mm)
Për Paramount P1, ne përputhemi me koncentruesin e oksigjenit 10L, ai ka panelin e kontrollit të dhomës së brendshme dhe të gjitha informacionet janë në anglisht.
Ka 2 versione të koncentratorit të oksigjenit për zgjedhjen tuaj.I njëjti funksion, vetëm pamja e ndryshme.Ju mund të zgjidhni atë që ju pëlqen.
Përqendruesi ynë hiperbarik i oksigjenit është kombinimi i kompresorit të ajrit dhe koncentruesit të oksigjenit.Pastërtia e oksigjenit e përqendruesit të oksigjenit është rreth 96%.
Pas shpërndarjes brenda dhomës, pastërtia e oksigjenit është rreth 26% që është më e lartë se përqindja e oksigjenit në ajër.Por nëse ende dëshironi pastërti më të lartë të oksigjenit, përdoruesi mund të veshë maskën e fytyrës për të thithur oksigjenin drejtpërdrejt.
Ky lloj i dhomës hiperbarike të kabinës ka përmasa më të mëdha ose më të vogla.Ne pranojmë madhësinë e personalizuar.
Për Paramount P1, ne do të përputhemi me1 karrige masazhi, nje intercom telefonitë cilat lejojnë personin e jashtëm të flasë me personin e brendshëm dhe një kondicioner.
Aksesorët e tjerë sishishe lagështimi, maskë oksigjeni, thithje hundoreu ofrua.
Zakonisht çmimi që cituam duke përfshirë trupin e dhomës, koncentratorin e oksigjenit dhe të gjithë aksesorët që e bëjnë dhomën të funksionojë mirë.
 
Ju lutemi vini re se mos përdorni pajisjen AC brenda dhomës, përndryshe do të shkaktonte zjarr!
Kondicioneri që cituam është pajisje DC.
*Cili është ndryshimi midis kondicionerit normal shtëpiak dhe kondicionerit tonë të ftohur me ujë?
1. Kondicioneri ynë ruhet në frigorifer nga avujt e ujit, nuk përdor kompresorë që përmbajnë CFC, nuk ka rrezik të rrjedhjes së gazit toksik.
2. Kondicioneri ynë është pajisje DC.
3. Kondicioneri i ftohur me ujë është i sigurt, miqësor ndaj mjedisit dhe kursen energji.
Krahasuar me dhomën tjetër hiperbarike, përparësitë e modelit Paramount P1 Top Luxury Sitting janë si më poshtë:
1. Ky model ka funksion sterilizimi i cili është i popullarizuar për disa vende publike si klinikë/spital etj.Pas përdorimit të dhomës, mund të mbyllni derën dhe të shtypni butonin e sterilizimit për të filluar sterilizimin brenda dhomës.
2. Ky model përdor sistem automatik.Kur mbyllej dera, përqendruesi fillonte të punonte automatikisht.Kjo është ajo që ne e quajmë sistem automatik.
3. Karrigia e masazhit që përputhim me këtë dhomë është kaq e rehatshme dhe fleksibël.Karrigia e masazhit mund të bëhet një shtrat për t'u shtrirë, kështu që dhoma e dhomës bëhet dhomë gjumi.Karrigia e masazhit ka gjithashtu mënyra të ndryshme masazhi.Do të dashuroheni me të kur të përjetoni karrigen.
Mënyra më e mirë e transportit është me det/tren që kërkon 1-2 muaj.Ju lutemi na jepni adresën dhe kodin postar, atëherë ne mund të kontrollojmë koston e saktë të transportit për ju.
Ne pranojmë shërbimin e logos me porosi në dhomë, ju mund ta personalizoni logon tuaj për të ndërtuar markën tuaj.
Ju lutemi na kontaktoni për koston e logos me porosi.Madhësia e personalizuar për dhomën është gjithashtu e pranueshme, na kontaktoni për të diskutuar më shumë detaje.

 

Terapia me oksigjen hiperbarik në shtëpi
Dhoma hiperbarike e përdorimit në shtëpi
dhoma e hidroksigjenit
terapia me oksigjen hidrobarik
hidro oksigjen
terapi me hidrooksigjen
Dërgesa e dhomës hiperbarike
http://cms.goodao.cn/products/

FAQ

1. Shitet ky model?Sa kushton?

Po, ky model synon një treg të nivelit të lartë, kështu që çmimi nuk do të jetë i lirë.Presione të ndryshme kanë çmime të ndryshme, ju lutemi kontaktoni shitjet tona për më shumë detaje.

2. A mund ta personalizoj logon tonë në dhomën dhe panelin e kontrollit?

Po, ne pranojmë shërbim me porosi për dhomën dhe panelin e kontrollit.

3. A mund të zgjedh koncentratorin që të përshtatet me modelin tjetër?

Sigurisht, ju vetëm duhet të paguani kosto shtesë për përmirësimin e versionit të përqendrimit.

4. Sa zgjat terapia me oksigjen?

Zakonisht më shumë se 30 minuta për çdo herë.Ju lutemi pyesni mjekun tuaj për frekuencën e terapisë me oksigjen, sepse të gjithë janë të ndryshëm.

5. A është që karrigia e brendshme e masazhit të bëhet shtrat?

Po, karrigia e brendshme e masazhit mund të shtrihet për të qenë një shtrat.

Video


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

  Të lidhuraProutcts

  • Përqendrues i oksigjenit mjekësor 10L uDR P10
  • uDR C3W Dhoma e Oksigjenit Hiperbarik e Oksigjenit Ekonomik HBOT për persona të dyfishtë
  • Dhomë oksigjeni hiperbarike e përshtatur dyshe uDR H2
  • Dhoma e madhe e oksigjenit hiperbarike e personalizuar për 5 persona uDR L5
  • Dhoma e vetme e oksigjenit hiperbarike e shtrirë uDR L2 + përqendruesi i dytë i oksigjenit
  • Përqendrues i oksigjenit portativ mjekësor 1-5L uDR P5