• абннер

Paramount P1 врвен луксузен стил на седење (1-2 лица) Хипербарична кислородна комора

Paramount P1 врвен луксузен стил на седење (1-2 лица) Хипербарична кислородна комора

Примена: Болница/Дом

Функција: Третман/Здравство/Спасување

Коморен стил: Склопена кабина сè-во-едно
Големина на комората (надворешна): L2300 * W1400 * H1740 (mm)
Големина на комората (внатрешна): L2100 * W1100 * H1150 (mm)
Материјал за кабина: FRP материјал + внатрешна мека декорација
Материјал на вратата: Специјално стакло отпорно на експлозија
Конфигурација на кабината: Како на списокот подолу
Дифузна концентрација на кислород: ≤30%
Работен притисок во кабината: 100-200KPa прилагодлив
Работен шум: - 30 dbДетали за производот

Ознаки на производи

Карактеристика:

Терапија HBOT со функција на хипербарична кислородна комора:
1. Подобрување на содржината на кислород во крвта и дифузија на кислород во крвта;
2. Оживување на крвта и проширување на крвните садови;
3. Снабдување на кислород со клетките на кожата низ телото, поправка на оштетените клетки, одложување на стареењето и борба против стареењето;
4. Подобрување на способноста за саморегулација и подобрување на имунитетот на телото;
5. Подобрување на квалитетот на спиењето, подобрување на меморијата, подобрување на менталната состојба;
6. Брзо ублажување на мускулната тензија и болка предизвикана од напорни вежби;
7. Против замор, ефикасно го забрзуваат метаболизмот на супстанциите за замор;
8. Спектрален антибактериски, го инхибираат растот и репродукцијата на бактериите, особено анаеробните бактерии;
9. Промовирање на емисија на штетни гасови и супстанции, како што се гас, алкохол, никотин итн.;

Paramount P1 врвен луксузен стил на седење (1-2 лица)Хипербарична кислородна комора

Карактеристики:
-Новото дело на дизајнерскиот мајстор, изгледот е модерен и луксузен, со силно чувство за технологија.
-Користејќи нови високотехнолошки материјали, структурата на кабината е цврста, може да издржи висок притисок и има мала тежина.
-Внатрешниот простор е простран без чувство на угнетување, погоден за клаустрофобични корисници.
-Комората е цврста и може да се декорира според вашите сопствени преференции.
-Интерфон систем за двонасочна комуникација.
- Автоматски систем за контрола на притисокот на воздухот, вратата е запечатена со притисок.
-Контролен систем комбинира воздушен компресор, концентратор на кислород.
-Безбедносни мерки: Со рачен сигурносен вентил и автоматски сигурносен вентил,
-Обезбедува 96%±3% кислород под притисок преку кислородна слушалка/маска за лице.
-Безбедност на материјалот и животната средина: заштита Материјал од нерѓосувачки челик.
-ODM & OEM: Прилагодете ја бојата за различно барање.

Спецификација:
За кабината:
Содржина на индекс
Име на модел: Paramount P1
Коморен стил: Склопена кабина сè-во-едно
Големина на комората (надворешна): L2300 * W1400 * H1740 (mm)
Големина на комората (внатрешна): L2100 * W1100 * H1150 (mm)
Материјал за кабина: FRP материјал + внатрешна мека декорација
Материјал на вратата: Специјално стакло отпорно на експлозија
Конфигурација на кабината: Како на списокот подолу
Дифузна концентрација на кислород: ≤30%
Работен притисокво кабината: 100-200KPa прилагодливи
Работен шум: <30db
Температура во кабината: Амбиентална температура +3°C (без клима)
Безбедносни капацитети: Рачен сигурносен вентил, автоматски сигурносен вентил
Површина на подот: 3,2 ㎡
Тежина на кабината: 220 кг
Под притисок: 70kg/㎡

За системот за снабдување со кислород:
Модел: uMR O11
Големина: H902*L520*W570mm
Контролен систем: Контрола на екран на допир (10 инчи)
Напојување: AC 100V-240V 50/60Hz
Моќност: 800 W
Дијаметар на цевката за кислород: 8 mm
Дијаметар на воздушна цевка: 12 mm
Проток на кислород: 10 л/мин
Максимален проток на воздух: 220 L/min
Максимален излезен притисок: 200KPA (2ATA)
Чистота на кислород: 96%±3%
Кислороден систем: филтер за воздух (PSA)

Работите што треба да ги знаете за моделот Paramount P1:

Парамаунт P1Надворешна големина на кабината: L2300*W1400*H1740(mm)
Внатрешна големина на кабината на Paramount P1:L2100*W1100*H1150(mm)
За Paramount P1, одговараме со концентратор на кислород од 10L, има контролна табла во внатрешната комора и сите информации се англиски.
Има 2 верзии на концентратор на кислород по ваш избор.Истата функција, само различен изглед.Можете да го изберете оној што ви се допаѓа.
Нашиот хипербаричен концентратор на кислород е комбинација од воздушен компресор и концентратор на кислород.Чистотата на кислородот на концентраторот на кислород е околу 96%.
По дисперзијата во комората, чистотата на кислородот е околу 26%, што е повисоко од процентот на кислород во воздухот.Но, ако сè уште сакате поголема чистота на кислород, корисникот може да ја носи маската за лице за директно да го вдишува кислородот.
Овој вид на хипербарична комора има поголема или помала големина.Ние прифаќаме сопствена големина.
За Paramount P1, ќе одговараме со1 стол за масажа, еден телефонски домофонкои му овозможуваат на надворешното лице да разговара со внатрешно лице и еден клима уред.
Останатите додатоци какошише за навлажнување, маска за кислород, вшмукување на носотбеше понудено.
Обично цената што ја наведовме вклучувајќи го телото на комората, концентраторот на кислород и сите додатоци кои прават комората да работи добро.
 
Ве молиме имајте предвид дека не користете апарат за наизменична струја во внатрешноста на комората, или тоа би предизвикало пожар!
Клима уредот што го наведовме е DC апарат.
*Која е разликата помеѓу нормалниот клима уред за домаќинство и нашиот клима уред со водено ладење?
1. Нашиот клима уред се лади со водена пареа, не користи компресори што содржат CFC, нема ризик од истекување на токсичен гас.
2. Нашиот клима уред е DC апарат.
3. Клима уредот што се лади со вода е безбеден, еколошки и заштедува енергија.
Во споредба со другата хипербарична комора, следниве се предностите на моделот Paramount P1 Top Luxury Sitting:
1. Овој модел има функција за стерилизација која е популарна за некои јавни места како клиника/болница и така натаму.По користењето на комората, можете да ја затворите вратата и да го притиснете копчето за стерилизација за да започнете со стерилизирање во внатрешноста на комората.
2. Овој модел користи автоматски систем.Кога вратата беше затворена, концентраторот ќе почне да работи автоматски.Ова е она што го нарековме автоматски систем.
3. Столот за масажа што го поклопуваме со оваа комора е толку удобен и флексибилен.Столот за масажа може да стане кревет за лежење, така што собата ќе стане спална.Столот за масажа има и различни режими на масажа.Ќе се заљубите во него кога ќе го доживеете столот.
Подобриот начин на испорака е по море/воз кој има потреба од 1-2 месеци.Ве молиме дајте ни ја вашата адреса и поштенски код, а потоа можеме да ги провериме точните трошоци за испорака за вас.
Прифаќаме услуга за сопствени лого на комората, можете да го приспособите вашето лого за да го изградите вашиот бренд.
Ве молиме контактирајте со нас за трошоците за прилагодено лого.Прилагодена големина за комората е исто така прифатлива, контактирајте не за да разговараме за повеќе детали.

 

Домашна хипербарична кислородна терапија
хипербарична комора за домашна употреба
хидро кислородна комора
терапија со хидробаричен кислород
хидро кислород
хидро кислородна терапија
Хипербарична комора пратка
http://cms.goodao.cn/products/

Најчесто поставувани прашања

1. Дали се продава овој модел?Колку е?

Да, овој модел има за цел пазар со висок квалитет, така што цената нема да биде евтина.Различниот притисок има различна цена, ве молиме контактирајте со нашата продажба за повеќе детали.

2. Може ли да го прилагодам нашето лого на комората и контролната табла?

Да, прифаќаме сопствена услуга за комората и контролната табла.

3. Може ли да го изберам концентраторот да одговара со другиот модел?

Секако, само треба да платите дополнителни трошоци за надградба на верзијата на концентраторот.

4. Колку трае терапијата со кислород?

Обично повеќе од 30 минути за секој пат.Ве молиме прашајте го вашиот лекар за зачестеноста на терапијата со кислород, бидејќи секој е различен.

5. Дали внатрешниот стол за масажа станува кревет?

Да, внатрешното столче за масажа може да лежи за да биде кревет.

Видео


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  ПоврзаниProutcts

  • 10L Медицински концентратор на кислород uDR P10
  • uDR C3W Double Persons Економичен кислород HBOT кутија стил на хипербарична кислородна комора
  • Двојно седење Прилагодена хипербарична кислородна комора uDR H2
  • 5 лица голема прилагодена хипербарична кислородна комора uDR L5
  • Единечна лежечка хипербарична кислородна комора uDR L2 + втор концентратор на кислород
  • 1-5L Медицински пренослив кислороден концентратор uDR P5