• абннер

Пумпа за шприц uSyr 602


Детали за производот

Ознаки на производи

Карактеристика:

-Може автоматски да ги идентификува спецификациите на шприцовите, погодни за сите марки на шприцеви;

-Трупот на пумпата има свој уред за поврзување, а повеќе единици може да се комбинираат произволно, што е флексибилно, практично и практично;

-Постојат два режими на внесување на клуч и шатл-клуч за да се задоволат навиките за користење на различни корисници;

-голем LCD екран, прилагодлив интензитет на позадинско осветлување, персонализирани поставки според интензитетот на светлината;

Спецификација:

-Име на производ: uSyr 602 пумпа за шприц

-Апликација: Болница/Клиника

-Функција: за инјектирање

-Големина на шприцот: 10.20.30.50/60мл

-Компатибилен шприц: Компатибилен со кој било стандарден шприц

-vtbi: 0,1-9999m1<1000ml, во чекори од 0,1ml≥, капацитетот е 1000ml, зголемувањето е 1ml

-проток:

Шприц 10ml: 0,1-00m1/h

Шприц 20m1:0,1-600m1/h

Шприц 30м1:0,1-900м1/ч

Шприц 50/60ml: 0,1-1300m1/h

<,100m1/h, во чекори од 0,1ml/h

≥,100nl/h во lal/h зголемувања

-Напојување со наизменична струја: 110/230V (опционално), 50/60Hz, 20VA

-Батерија: 9,6±1,6V, се полни

-Животот на батеријата: 7 часа, 5 ml/час

-Работна температура: 5-40C

- Релативна влажност: 20-90%

-Атмосферски притисок: 860-1060hpa

-Големина: 314*167*140мм

- Тежина: 2,5 кг

-Безбедносна класификација: Класа II, тип CF

dxrg (1)
dxrg (2)
dxrg (3)
dxrg (4)
dxrg (5)
dxrg (6)

 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  ПоврзаниProutcts

  • Пумпа за инфузија uINF XAII
  • Кардиологија безжична колор доплер ултразвучна сонда uRason CW7
  • Единечна глава линеарна низа Безжична колор доплер ултразвучна сонда uRason CW4
  • Пренослив 8 инчен троен женшен витални знаци кои го следат uMR C12
  • Хемиски анализатор на крв на лице место uM3
  • На лице место Bood Chemistry Analyzer uM4